Report z akce „Panacea in Prague“, 30.1.2004, Vinotéka

Tahle akce se konala v prostorách Vinařských závodů v Praze-Nuslích, na hlavní stage vystupovali kromě DJe a producenta Panacey ještě DJs Reverb, Pold1k, mAd4Ce, Yukimura a T-Van a v chilloutu Aphrikka Soundsystem. Na akci přišlo přibližně 600 lidí

Prostor Vinotéky má vzhledem k tomu, že jsou to bývalé vinařské sklepy specifickou atmosféru, klenuté stropy, kachličky na stěnách, mlha a mokré podlahy přispívají k tomu, že to tam vypadá místy jako v tureckých lázních:

Plynulý přísun nápojů zajišťoval na profesionální úrovni Bojler bar a v další místnosti byla čajovna z klubu Zion, která měla spoustu výborných čajů a jiných specialit.

Celý večer začal na hlavní stage DJ Reverb a po něm následoval DJ mAd4Ce se svým vychytaným setem přecházejícím z tvrdšího drum´n´bass až do hardtekna a který výborně gradoval před příchodem hlavní hvězdy večera:

V chilloutu se hrálo reggae, dancehall a ragga-jungle, napřed DJ Wadi a po něm ostatní Aphrikka DJs. Na hlavní stage se dokončila příprava projekce a všichni napjatě čekali na příjezd Panacey:

Panacea se objevil okolo půlnoci, nenápadně si přinesl desky, sundal kulicha, prohodil pár slov s lidma v backstage a začal se chystat, zatímco napětí v sále by se dalo krájet:

Jeho set byl kombinací poměrně známých UK dnb tracků (např. fresh: daylicks, resonant evil: trouble shoot, tali: high hopes (dillinja rmx), pendulum: toxic shock...), asi třetina jeho setu byly jeho starší i novější tracky a dal take pár neznámých white-labelů, to vše mohutně prokládaný rewindy, pauzami a hecováním publika. Panacea sám si muziku užíval pomalu víc než tancující lidi, poskakoval za gramcema tak, že bylo s podivem že dokáže k tomu ještě mixovat (předvedl taky pár perfektních mixů):

Prostě ukázal domácím DJs, že se dá hrát i tak, že DJ muziku naplno prožívá s lidma okolo a že může zásadně ovlivnit atmosféru na párty.

Po Panaceovi, který sbalil desky, nasadil kulicha a odjel nenápadně pryč pokračoval Pold1k se svým rozjetým jungle-tekkovým setem, mezitím se rozjela i fireshow v druhé polovině sálu, tvrdší muzika se hrála potom až do rána bílého:

Takže shrnuto a podtrženo, byla to jedna z nevýraznějších drum´n´bassových akcí v Praze v nedávné době, která ukázala trend odklonu od diskofilního měkkého drum´n´bassu k tvrdším a „opravdovějším“ záležitostem, k míchání s hardteknem (freeteknem), breakcorem a ostatními experimentálními styly.

Veliký dík patří především DJovi Pold1kovi a týmu kolem něj, kteří tuhle akci zogranizovali a můžeme se od nich možná těšit na další akce v tomhle stylu, tedy bez sponzorů, v zajímavých industriálních prostorách a s výjímečnou atmosférou a super muzikou. Myslím, že laťku nasadili hodně vysoko.

Zbytek fotek je na http://www.hypno.cz/panacea3001/

Report by alef.techno@volny.cz  :)

eMerite