Report z akce „Ohně“, 24.1.2004, sklepy Vinařských závodů na Vysočanské

Psytrance / Tekkno / Jungle stage: Quokka Tribe + Schwa, Hypno Soundsystem, Mayapur Soundsystem

Dancehall / Reggae stage: Binghidemm Soundsys, Breakmechanix Crew

Fireshow / Živé projekty: Tribo Fuego, Pa-li-tchi, Cormalen, Roxor atd.

 

Tahle akce měla hodně výjímečnou tajuplnou atmosféru, protože obrovský podzemní prostor byl osvětlován jenom ohni a pár elektrickými světly, které společně s prachem udělaly své:

Celá akce začala odpolední fireshow pro děti a pak pokračovala koncerty žívých kapel a projektů, např. Cormalen a Roxor, které hrály až do půlnoci:

Hlavní částí akce ale byly různé fireshow, točilo se prakticky všude v podzemí, první větší fireshow byla naše skupina Tribo Fuego (viz http://www.hypno.cz/srazy.html), předvedli jsme performanci 20 lidí s řetězy (poi), zápalnými provazy, tyčemi, fire-sticky, ohnivými meči atd. a která trvala více jak 45 minut. Nechyběly zápalné sloupy, masky, kmenový bubenický ansámbl předvedl co umí a celou show korunovalo velké finále kdy točili všichni najednou. Jediným negativem bylo že jsme točili v zadní části podzemí kde nebylo moc vzduchu, ale ten se za chvíli vyvětral:

Potom pokračovali dál Roxor se svým brutálním industriálním výplachem vyluzovaným na PC:

Mezitím se rozjela Dancehall / Reggae stage v menší místnosti a také Bojler bar fungoval velice dobře:

Před půlnocí nastoupila po dlouhé přípravě profesionální fireshow skupina Pa-li-tchi a předvedli bezchybnou a velmi dobře koordinovanou fireshow:

Po půlnoci jsme začali na velké stage hrát holandské odschool rave tekkno (s velkou chutí jsem si zahrál hity mého mládí), potom následoval DJ Schwa a Quokka Tribe s našláplým psytrance a celou párty uzavřeli Mayapur Soundsystem s jejich mixem jungle a tekkna.

Takže celkově to byla naprosto výjímečná akce a veliké díky jde především Kristalce, která to celé zorganizovala a všem kteří se na téhle akci jinak podíleli.

Zbytek fotek je na http://www.hypno.cz/ohne2401/

Report by alef.techno@volny.cz  :)

eMerite