Report z freetekno akce METEK / STRAHOV / UBIK / NONEM / TRIBTEK / EKOSYSTEM 14.11. – 16.11.2003 poblíž vesnice Cabasse v oblasti Marseille (Francie)

Strahov soundsystem se vydal na tuhle párty na pozvání systémů Metek a Ubik, jeli jsme ve 3 dodávkách, celkem 15 lidí a cca 10 kW zvuku. Cesta byla dlouhá, s dodávkama nám trvalo překonat vzdálenost cca 1500 km necelé 2 dny. Po ceste naštěstí žádné komplikace nebyly, jenom jednou jsme měnili ve FR pneumatiku:

Ze čtvrtka na pátek jsme přenocovali u Mika z Ubik soundsystemu na jeho vesnické usedlosti v horách v Provence, nafasovali jsme večeři, dali nějaký pifka a šli spát:

Ráno jsme se vzbudili do krásné krajiny Haute-Provence, nasnídali se a pokračovali směr meeting-point:

Po různých organizačních zmatcích v Aix-en-Provence a v Brignoles jsme navečer dorazili na místo akce a začali ihned stavět soundsystém a náš Strahov bar:

Po postavení stěny jsem spočítal kolik tam je beden a bylo jich 104 kusů, vyšel měsíc a všechno začalo vypadat dost zvláštně:

Lidi začali tancovat už když šly jenom strahovské bedny a celý střed (který potom hrál úplně nejlíp) ještě nefungoval, ten večer tam dorazilo tak 2000 lidí:

Takže jsme zakalili taky a šli spát do dodávky:

Sobotní ráno bylo fantastický, vysvitlo sluničko, vodka a pivka tekly proudem, veselé tanečky před bednama v triku s krátkým rukávem, prostě paráda:

Při prohlídce okolí jsme zjistili že jsme na hodně slušným fleku, je to opuštěnej důl s krásnou jihoprovensálskou krajinou okolo:

Opodál byla bývalá skládka pneumatik, což skýtalo příležitost pro mnohé taškařice:

Celá akce byla rozdělená na planinu se soundsystémem a spoustou stánků a na parking který byl na vedlejším place a který byl oddělený policejní patrolou která bránila autům ve vjezdu na místo akce:

Na place bylo docela dost stánků s pitím a různými nesmysly a opodál hodně zajímavý Ekosystem chillout, kde se hrálo živě na kytaru, byly tam různé livesety a tak:

V sobotu večer začalo lidí pomalu přibývat, kolem půlnoci jich tam bylo tak 6 – 8000 kousků, celá planina se zaplnila lidma, stánků taky výrazně přibylo a vypadalo to tam trošku jako na Czechteku. Na různých místech probíhaly fireshow, najednou točilo třeba 10 lidí, ale to jsem nevyfotil, protože jsem si s nima taky zatočil a zakalil... Pak začalo dost hustě pršet a tak jsem se přesunul na Strahov bar a začal vesele barmanit:

Celou noc jsme si dávali vtipné rozhovory s vykalenejma francouzema až do úplného výtuhu:

Pršelo celou noc, takže začal dost vypadávat zvuk kvůli elektrice a vrstva bahna začala narůstat. Prostě to začala bejt pořádná androšská kalba. Ráno bylo kalné a mokré, ale lidí bylo pořád hodně moc:

Frantíci velice disciplinovaně dávali všechny odpadky do pytlů, vždycky když někde vznikla hromada bordelu tak jí poměrně svižně uklidili:

Krajina se po dešti proměnila v bahnitou krajinu což bylo taky sranda:

Francouzi si hodně malujou na dodávky, většinou to má dost vysokou úroveň:

Nejzábavnější na téhle kalbě byli lidi, kteří byli většinou o dost starší jak na kalbách v Čechách, ale taky si to dokázali dost dobře užívat:

Tahle párty byla legální, to znamená oficiálně povolená prefektem, který se sám dostavil se starostou vesnice ale konstatovali jen, že vše je v pořádku a zase odjeli. Okresní silnice která vedla okolo místa akce, byla na obou směrech ve vzdálenosti cca 1 km zablokovaná policií, která prohledávala všechna vyjíždějící auta. Na místě bylo cca 20 požárníků a zdravotnický stan. I přes tato opatření byli v průběhu akce pobodáni 3 lidé a vykradeno několik aut. Jiné konflikty se nestaly.

Párty ukončil policejní kordon, který poměrně pokojně vytlačil všechny lidi a auta z plochy v neděli 16.11.2003, okolo 16,00 hod, jak bylo dohodnuto.

Potom jsme sbalili bedny a bárek a jeli s lidma z Ubik, kteří nám ukázali luxusní místečko na přenocování v Aix-en-Provence. Ráno po teplé sprše v erární koupelně jsme se vydali na dvoudenní cestu zpět do Čech, která proběhla úplně bez problémů. Jo a ještě závěrečné foto za českou hranicí:

Takže závěrečná poděkování: velké díky lidem z Meteku a Ubiq, kteří se o nás postarali a kteří 4 měsíce vyjednávali se státními úředníky tuhle párty. Další velké díky všem lidem od Strahova, hlavně pak řidičům, kteří si zaslouží respekt největší. No a nakonec díky všem těm príma frantíkům, který byli na téhle akci a udělali jí tak příjemnou.

Zbytek fotek je na http://www.hypno.cz/france1411/

Report by alef.techno@volny.cz  :)

eMerite