Report z free párty „Squatek II.“ na bývalém statku Cibulka v Praze – Košířích, 18.10.2003

Ahoj,

Takže napřed „Set & Setting“: Bývalej statek Cibulka je poměrně velkej areál uprostřed stejnojmennýho lesoparku v Košířích, kterej je neobývanej a stále rychleji chátrá.  To místo je fascinující. Běhal jsem tam s foťákem celý odpoledne a myslím že jsem zdaleka nevyfotil všechno co by se dalo. Fotky z tohohle osamělýho krásnýho odpoledne jsou na http://www.hypno.cz/cibulka1810/ .

Celej statek je krásně zarostlej a pustej, to místo je hodně romantický. Vnitřek budov je vybydlenej a je tam jenom bordel, krovy jsou schnilý a celý je to hrozně podmáčený (ve sklepech všude tak 20 cm vody):

Taky okolní lesopark je hodně zpustlej, na to že v 18. století to byl nejkrásnější park v Čechách, kterému říkali „České Versailles“, to tam vypadá jako po pár desetiletích destrukce, naštěstí příroda to krásně překryje:

No takže po krátké procházce po okolí se vrátíme k přípravám párty samotný, v tu sobotu tam pracovalo docela dost lidí celý odpoledne aby tam mohla bejt večer párty. Myslím že právě v týhle době tam byl nejvíc cejtit duch starejch dobrejch dob, kdy se tam konaly vůbec první freetekno party v Čechách, všichni lidi se znali a něco dělali. Někdo uklízel, někdo maloval na zdi, připravoval bar nebo soundsystem. 

Pak se začalo stmívat a začli přicházet lidičky na párty samotnou, nakonec se sešlo tak 100 kousků což byl fakt příjemnej počet, kompletní stará košířská skvadra, nějaký cizinci, dost lidí z různejch systémů, no prostě díky fakt malý propagaci tam nebylo moc lidí. Vzhledem k tomu, že Bassys měli problém se sehnáním agregátu, kterej dovezli nakonec kolem 19 hod. (díky jim za to!), tak se ještě před příchodem elektriky většina lidí shromáždila u několika ohýnků:

Potom kluci nahodili agregát a začalo se pracovat na dodělání baru, stavěl se systémek Bassys a chillout v jiné budově, kde hráli Irie Need a začalo se hrát a bar se taky pěkně rozjel (měli tam výborný vegetariánský bagetky za 20 kč, hlavně čočková a mrkvová byly epesní):

Pak začaly různý fireshow, s ohněma se točilo na několika místech venku i vevnitř:

Byly tam i další vychytávky, jako třeba projekce OKO3 na několika místech:

Lidi začali pomalu rozmrzat a tancovat, kalba se pěkně rozjela a  jela až do časných ranních hodin (ale z toho moc fotek nemám protože to už jsem přestal fotit a začal se taky bavit jako ostatní)...

Takže celkově to můžeme shrnout jako fakt výjímečnou akci, po 5 letech se zase udělala kalba na památný Cibulce a doufám, že to byla první z dlouhý řady která bude následovat... Jo a obrovský díky lidem který to tam zorganizovali, klukům od Bassys a z Irie Need a všem těm který tam pomáhali...

Jo zvostatek fotek z párty je na http://www.hypno.cz/cibulka1810party/ :)))

 

eMerite